Chodzik dla dziecka

Chodzik dla dziecka

Wykonane z różnokolorowego tworzywa sztucznego urządzenie, z wbudowanymi czterema gumowymi lub silikonowymi kółkami, wyposażone w miękkie siedzisko z usztywnionym oparciem i pulpit to chodzik dla dziecka, którego podstawowym zadaniem jest wspomaganie nauki chodzenia naszych pociech będących w wieku od 6 do maksymalnie 12 miesięcy i o masie ciała nie przekraczającej 12 kg. Dziecko usadowione w siedzisku chodzika, porusza się w nim na zasadzie odpychania nóżkami na płaskiej i w miarę równej powierzchni podłoża. Chodziki posiadają regulację wysokości, więc z łatwością dopasujemy je do konkretnego wzrostu naszego malucha.

Chodzik dla dziecka wyposażony jest w pulpit, na którym umieszcza się różnego rodzaju zabawki interaktywne. Mogą to być np. przyciski dźwiękowe, kierownica, światełka czy lusterka, które przyciągają uwagę dziecka, zachęcają je do zabawy i sprawiają, że nasz maluch chętniej z niego korzysta. Niektóre modele można w prosty sposób przekształcić również w kołyskę dla dziecka. Gumowe lub silikonowe kółka nie rysują podłogi i nie pozostawiają śladów. Przednie koła obracają się o 360 stopni, więc dziecko nie będzie miało problemu z poruszaniem się na nim w dowolnym kierunku. Chodziki są urządzeniem składanym, więc po złożeniu „na płasko” nie zajmują dużo miejsca i są łatwe do utrzymania w czystości. Całość wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, natomiast materiałowe siedzisko można szybko zdemontować i wyprać ręcznie lub w pralce.

Przy wyborze takiej zabawki dla naszej pociechy, zwróćmy uwagę aby chodzik dla dziecka posiadał wszelkie wymagane normami bezpieczeństwa certyfikaty, dopuszczające je jako produkty użytkowane przez dzieci.

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.