Jakie opony zimowe?

Jakie opony zimowe?

Opony mogą wydawać się prostym, nieskomplikowanym elementem samochodu, ale w rzeczywistości są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia bezpieczeństwa, jakie posiadasz. Pomagają utrzymać ciężar pojazdu i zapewniają bezpieczeństwo w każdych warunkach. Ale które opony są odpowiednie dla Ciebie?

Oczywiście, opony na każdą pogodę są zawsze dobrym rozwiązaniem, ale jeśli chcesz mieć jak najlepszą przyczepność na śliskich nawierzchniach i w zimie, wybierz opony zimowe. W przypadku opon całorocznych przyczepność w niskich temperaturach jest ograniczona, ponieważ zostały one zaprojektowane do pracy na gorącym asfalcie, gdzie temperatura naturalnie wzrasta, gdy słońce ogrzewa go w ciągu dnia. Opony zimowe zostały zaprojektowane do pracy w niższych temperaturach: mają więcej bieżnika na gumie, co daje im lepszą trakcję na śniegu i lodzie. Zastosowano w nich również inne mieszanki gumy, aby uzyskać lepszą przyczepność, a nawet specjalne powłoki, które zapobiegają utracie przyczepności na mokrej nawierzchni. 

Opony zimowe są również przeznaczone do jazdy w ciężkim śniegu lub na lodzie; opony całoroczne nie są przeznaczone do takich warunków. Jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie w pewnych porach roku często pada śnieg lub jeśli regularnie podróżujesz w oblodzone miejsca (jak Kanada), opony zimowe to dobra inwestycja.

Więcej informacji znajdziesz na: teamuto.pl

Zdj. główne: Obi – @pixel7propix/unsplash.com

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.