Kostka brukowa łomianki

Kostka brukowa łomianki

W propozycji komercyjnej rozmaitych spółek dostępna jest kostka brukowa Łomianki o rozmaitych typach, jednak najpopularniejsze są te o grubości 4, 6, 7 oraz 8 cm. Cieńsze kostki (grubości 4 cm) nadają się na tarasy, dróżki oraz placyki, po jakich będzie się tylko chodzić. Tam, gdzie niezbyt często będą się poruszały pojazdy osobowe, więc na podjazdach do garaży, należałoby wykorzystać kostki grubości 6 cm, natomiast na powierzchnie, jakie muszą przejść obarczenie pojazdów dostawczych oraz towarowych, odpowiednio zdecydować się na układanie kostki dobrej, o większej grubości (choćby 10 cm).

Trwała oraz estetyczna kostka brukowa Łomianki

Dzięki innowacyjnym metodom obróbki betonu z roku na rok jeszcze większą sławą cieszy się odporna oraz niczym nie odchodząca urodzie prawdziwej skały, betonowa kostka brukowa. Jako produkt wytrzymały, natomiast również wielofunkcyjny, wprowadziła się ona już na stałe w nasz krajobraz. Nieobojętni na jej wdzięki są także projektanci oraz architekci. Jeszcze powszechniej dostrzegają jej idealne atuty estetyczne oraz praktyczne. Dzięki niej powierzchnie alejek, podjazdów oraz tarasów są nie jedynie wytrzymałe, jednak także estetyczne.

Układanie kostki

Rozpoczyna się zawsze od obramowania powierzchni. We współzależności od jej obciążenia wykorzystuje się do tego różnorodne artykuły. W powierzchniach dedykowanych do ruchu ciężkiego należy wykorzystać krawężniki skazane na ławach asfaltowych, podczas kiedy na ścieżkach starczą obrzeża, palisady czy tzw. brzegówka. Brzegówka jest to duża asfaltowa wylewka, na jakiej układa się 2-3 skrajne rzędy kostki, natomiast inną jej część zasypuje ziemią oraz wysiewa trawę. W efekcie składnik ów pełni rolę obrzeża, jednak jest zupełnie niewidoczny.

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.