Na co należy zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła?

Gdy wybieramy pompy ciepła Halinów, to musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Ludzie przesiadający się na pompę ciepła z kotła na węgiel często negatywnie są zaskoczeni tym, że sterownik pompy ciepła Halinów potrafi być nieco uboższy w opcje, niż to było w nawet dziesięcioletnim kotle. Bardzo ważne jest to, że w najtańszych pompach sterownik potrafi nie mieć wiele poza ustawieniami podstawowym. Dotkliwe także może być sterowanie według grzewczej krzywej. Nawet na półce średniej cenowej są widoczne pewne mankamenty sterownika, albo też bardzo kiepska jakość mobilnej aplikacji.

Droższe pompy ciepła, które są bardziej dopracowane mają zasadniczo lepszą sprawność. Składa się na to sama jakość komponentów oraz do tego jakość sterowania całością. To nie znaczy, że różnica sprawności zawsze będzie uzasadniała dopłatę do sprzętu droższego. Różnica w samej sprawności przekładać się może na paręset złotych oszczędności w skali roku. Różnica w cenach urządzeń może już iść w tysiące

W pompach najtańszych musimy się niestety liczyć z bardzo głośną pracę. Nikt tutaj nie optymalizuje przesadnie sprzętu pod samym kątem hałas. Producenci, którzy stawiają szczególnie na cichą pracę, raczej się tym chwalą intensywnie. I chociaż dla każdej pompy ciepła decybele w katalogach mogą nie licować z rzeczywistością, to cichych pomp powinniśmy szukać na możliwie najwyższych półkach. Warto nieco więcej zainwestować w pompy ciepła, a nie będziemy swojej decyzji w żadnym wypadku żałować. W końcu jest to inwestycja i to na wiele, wiele lat, prawda?

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.