Rynek nieruchomości w Warszawie

Rynek nieruchomości w Warszawie

Rynek nieruchomości rozwija się bardzo szybko. Zarówno jeżeli chodzi o rynek wtórny jak i rynek pierwotny. W przypadku rynku wtórnego mamy szanse znaleźć nieruchomość w bardzo ciekawych lokalizacjach. Zazwyczaj jest to centrum miasta. Ceny takich nieruchomości przeważnie są dość wysokie. Kupując mieszkanie na kredyt potrzebna jest nam warszawa wycena nieruchomości, którą przedstawimy w banku starając się o kredyt.

Wizyta rzeczoznawcy

Zanim otrzymamy kredyt, czeka nas dość długa procedura. Pierwszym krokiem jest zaproszenie rzeczoznawcy. To on dokona wyceny i jego warszawa wycena nieruchomości będzie dla banku punktem odniesienia. Podczas wyceny nieruchomości rzeczoznawca bierze pod uwagę w głównej mierze lokalizacją. Sprawdza jak wygląda okolica, sprawdza ceny mieszkań w okolicy. Oprócz tego również dowie się kto zarządza budynkiem oraz oczywiście bierze pod uwagę stan techniczny nieruchomości. To wszystko wpływa na końcową kwotę wyceny.

Nie tylko do kredytu

Oczywiście wycena nieruchomości nie jest tylko potrzebna do kredytu. Wiele osób, które decyduje się na inwestycje w nieruchomości również zleca taką wycenę. Posiadając operat szacunkowy wartości wiedzą ile mogą w przyszłości zarobić. Bardzo często taka nieruchomość jest przez kilka lat wynajmowana. W tym czasie nabiera wartości i można ją sprzedać z dużym zyskiem.

Obecnie na rynku ceny nieruchomości cały czas idą w górę i trudno jest liczyć na to żeby one spadały. Rynek w tej chwili zdecydowanie jest łaskawy dla osób, które kupowały mieszkania kila lat temu. Obecnie ich nieruchomości mogą być już droższe nawet dwukrotnie. Co tylko udowadnia, że to dobra lokata kapitału.

 

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.