W relacjach z długim stażem powszechne jest to, że z czasem uczucia zaczynają przybierać charakter przywiązania, a zakochanie i ekscytacja maleją.
Nie czujemy już tych motylków w brzuchu, które towarzyszyły nam na początku, nie cieszymy się już tak bardzo z obecności drugiej osoby.

Korzystając z rad, które przytoczno w tym artykule, możemy jednak odświeżyć związek i sprawić, że codzienne budzenie się obok ukochanej osoby znów stanie się najwyższą wartością.

1. Gry dla par

Na rynku dostępnych jest dziś mnóstwo gier, które urozmaicają życie w związku. Jeśli do tej pory ich nie próbowaliśmy, a nasza relacja zdaje się nie być tak ekscytująca jak na początku, może to dobry czas, aby po nie sięgnąć. Tematyka tych gier jest naprawdę przeróżna. Możemy wybrać taką, która będzie zawierała ogrom pytań, na które w zasadzie nigdy sobie nie odpowiadaliśmy. Możemy sięgnąć po pozycję, która zmusi nas do wyznań, jakie do tej pory były dla nas zbyt prywatne. Możemy też sięgnąć po takie wersje, które urozmaicą nasze życie seksualne. Opcji jest naprawdę tyle, że jeśli tylko zagłębimy się w to bardziej, ciężko będzie nam się zdecydować, którą wybrać następnym razem.  Sprawdź seks anonse

2. Randki

Wraz ze stażem związku rośnie nasze przyzwyczajenie i to, że przestajemy się naprawdę starać o względy drugiej osoby. Kolacje jemy zazwyczaj przy wyspie kuchennej bądź każdy przy swoim komputerze, śniadanie zabieramy ze sobą do pracy, a lunch jemy ze znajomymi na mieście. W tej całej dziennej rutynie zapominamy o sprawianiu sobie przyjemności i celebrowaniu spędzania razem czasu. Postarajmy się więc, aby randki były stałym elementem naszego tygodnia. Wybierzmy dzień, którego wieczór będzie należał tylko dla nas i odpowiednio wcześniej zaplanujmy jego przebieg. Z całą pewnością nie tylko nasza relacja, ale również łóżkowa sfera naszego związku wiele na tym zyska.

3. Rozmowa o czymś innym niż zwykle
Opowiadanie o tym, co robiliśmy danego dnia w pracy? Kilkuzdaniowe podsumowanie rozmowy telefonicznej z mamą? A może wspólne wybieranie kolacji na kolejnych kilka dni? Jeśli jedynie do tego ograniczają się nasze rozmowy, to jest to znak, że nad czymś powinniśmy popracować. Zastanówmy się, co tak naprawdę interesuje nas w naszym partnerze. Pytanie o jego hobby, wczorajsze spotkanie z kumplem, czy wzmianka o nowinkach w jego ulubionym sporcie na pewno zaskoczy naszego rozmówcę i zachęci do kontynuowania tematu. Rozmowy, które są naszą codziennością, nie muszą być nudne. Nie muszą stwarzać rutyny, która tak bardzo zabija ekscytację. Przy odrobinie wysiłku mogą stać się nowym nawykiem, który będzie się rozwijał z dnia na dzień.

4. Wizyta u specjalisty. Psycholog w dzisiejszych czasach to nie tylko osoba, która pomaga w momencie, kiedy jesteśmy już na tyle daleko z problemami, że nie umiemy sobie pomóc. Jest to tez ktoś, kto potrafi spojrzeć na nasze życie z boku, przeanalizować nasze zachowania i pomóc w doborze odpowiednich czynności, które mogą pomóc naszej relacji. Tak- nawet w przypadku rutyny, czy chęci zasięgnięcia porady, możemy zwrócić się do psychologa. Ważne, aby traktować te wizyty jako urozmaicenie życia, a nie jako pomoc w chorobie. Jeśli podejdziemy do tego w ten drugi sposób- możemy bardzo szybko się zniechęcić.